DZIEŃ PATRONA SZKOŁY.

IMG_4262Piątek 10 listopada był dniem szczególnym dla nas wszystkich – to DZIEŃ PATRONA SZKOŁY MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO. Uroczysty charakter podkreślały dekoracje sali gimnastycznej, klas i szkolnych korytarzy oraz biało-czerwone kotyliony przy strojach uczestników. Radością z niepodległości dzieliliśmy się z licznie zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami władz miasta, kuratorium oświaty  i wydziału edukacji, Związku Sybiraków, emerytowanych pracowników szkoły i rodziców. Głównym celem wszystkich przedsięwzięć organizowanych w ramach obchodów święta jest przybliżenie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego życiowej drogi i wkładu w dzieło odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. Służyły temu liczne konkursy literackie, plastyczne czy choćby „casting na Marszałka”. Była to wspaniała lekcja historii dla wszystkich uczestników. I chociaż niektórzy mieli tylko wąsy, a innym ich tylko brakowało, to przebranie pana Dyrektora wywoływało jednoznaczne skojarzenia. W tym dniu świętowali wszyscy uczniowie,  licealiści, gimnazjaliści i starszych klas SP zgromadzili się na sali gimnastycznej i tu prezentowali swój patriotyzm i znaczenie niepodległości dla losów Narodu. Najmłodsi z klas I – III i przedszkola, w charakterystyczny dla  nich i żywiołowy sposób,  poprzez pieśni, wiersze i stroje zaprezentowali swoje pojmowanie niepodległości. Ten uroczysty dzień, poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości rozpoczyna cykl obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ