DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

szlachetna paczka1

Życzliwość już na dobre zadomowiła się w naszej szkole. Mimo to uczniowie naszej szkoły co roku włączają się w szereg akcji, które mają na celu wyzwolenie pozytywnej energii oraz pokazanie młodym ludziom, że człowiek życzliwy naprawdę jest szczęśliwy. Również w trakcie tegorocznych obchodów tego dnia uczniowie wysyłali pocztę pełną życzliwości adresując kartki pocztowe, a na lekcjach plastyki tworzyli ordery życzliwości współpracując w zespole klasowym. Odbyły się również wybory najbardziej życzliwego ucznia, którym wybrana została uczennica klasy VIa, Natalia Łapo. Z okazji tego dnia uczniowie stworzyli wystawę zdjęć prezentujących selfie z ich babciami lub dziadkami. Bardzo ważnym elementem tego dnia było rozpoczęcie akcji „Szlachetnej Paczki”, która udowodni, że potrafimy być naprawdę życzliwi wobec osób potrzebujących.

Drodzy rodzice!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szlachetnej paczki”. W grupie jest siła! Liczymy na Państwa wsparcie. Postanowiliśmy połączyć nasze siły i pomóc mamie, która wychowuje niepełnosprawnego syna (lat 18) oraz córkę (lat 19). Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty spożywcze, tj. herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach; środki czystości,tj. proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów. Artykuły szkolne, tj. bloki, zeszyty, przybory do pisania oraz poduszkę i ręczniki.
Dodatkową potrzebą rodziny jest obuwie oraz kurtki na zimę (bardzo prosimy ewentualnych darczyńców, aby podarowane rzeczy były nowe):
1. chłopak- rozmiar L, sylwetka normalna
– kurtka (jesień zima), obuwie trekingowe/wojskowe (rozmiar 43)

– dodatkowe marzenie spodnie moro (180 cm wzrostu, rozmiar XL)

2. córka- rozmiar XL, sylwetka tęga

– kurtka lub płaszcz

– botki lub kozaki (rozmiar 42)

– dodatkowe marzenie- kosmetyki do kąpieli

3. matka- rozmiar XL, sylwetka tęga

– kurtka zimowa

– botki (rozmiar 41)

– dodatkowe marzenie- kosmetyki

Wystarczy, że każdy z nas przyniesie jedną rzecz. Przyniesione produkty zostawiamy u wychowawców klas. Zbiórka potrwa do 7 grudnia.

dodatkowe informacje:

Magda Kubiak, Anna Minorowicz