„ŚWIĄTECZNA BOMBKA”

DSCN1237aW przeddzień Mikołajek, pomocnicy Św. Mikołaja zjawili się w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Tym razem w tę rolę wcielili się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącego nr 16 w Gorzowie i będącego jego częścią VIII Liceum Ogólnokształcącego. Każdy z pacjentów Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej otrzymał świąteczną niespodziankę w postaci kolorowej bombki wykonanej przez całą społeczność szkoły. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły jedną z sobót poświęcili na przygotowanie ozdób świątecznych. Wszyscy spotkali się na terenie szkoły i wspólnie ozdabiali bombki metodą decuopage′u.
Wizyta w szpitalu przy łóżkach dzieci i nastolatków zapewniła sporą dawkę emocji obu stronom: obdarowanym i obdarowującym.
Przygotowanie bombek i wizyta w szpitalu były częścią realizowanego przez ZSO 16 projektu „Świąteczna bombka”, którego celem było propagowanie idei altruistycznych wśród uczniów oraz uwrażliwienie ich na cierpienie drugiego człowieka.
Koordynatorkami i organizatorkami akcji były Panie Ewa Bąk-Sadowska i Anna Szmania. Akcję nagłaśniały media: Gazeta Lubuska, Radio RMG i Plus