MAJÓWKA 2018 – RELACJA

IMG_6539

Kasztany prawie przekwitły, matury w toku, pora zatem na tradycyjną MAJÓWKĘ. Tradycyjnie również współorganizatorem imprezy był, obok ZSO nr 16, GZSN START. Odwiedzili nas goście – przyjaciele naszej szkoły: Jan Kaczanowski  –  Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego,  Janina Grzecznowska  –  Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Urzędu Miasta, Monika Józwa  –  Kierownik Referatu Społecznego Urzędu Miasta, Jerzy Jankowski  –  Przewodniczący GZSON START, Krystyna Rogacewicz  –  Dyrektor Banku Żywności oraz Krzysztof Ciuksza – absolwent Gimnazjum nr 16 – uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Rio w 2016 r. – IV miejsce w biegu na 400 m i wicemistrz świata w 2017r. w biegu na 200 i 400 m. Otwarcia imprezy dokonała wicedyrektor ZSO mgr Mirosława Iwanowska.

Program festynu był bardzo zróżnicowany i uwzględniał potrzeby wszystkich grup wiekowych. Wielkim zainteresowanie cieszyły się pompowane zamki i zjeżdżalnie, cukrowa wata, kawiarenka oferująca ciasto domowego wypieku, popisy wokalne i taneczne, loterie fantowe, konkurs strzelania z łuku i wielu innych. Na licznych stoiskach prezentowano osiągnięcia GZSN Start, Samorządu Szkolnego, Programu Erasmus+ realizowanego w ZSO 16 a także zasady zdrowego żywienia pod hasłami „Piknik Zdrowia” i „Witaminy dla rodziny”, doskonalenie umiejętności pomocy przedmedycznej. W tym roku pojawiło się nowe logo Majówki – kolorowy latawiec. Została podjęta próba ułożenia latawca z plastikowych zakrętek na asfaltowym boisku – szkoda, że zabrakło zakrętek. Swoje wyposażenie pokazali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Dla głodnych i zmęczonych czekała grochówka i kiełbaski z grilla. Reprezentanci ZSO nr 16 i Startu próbowali sił w rywalizacji w tenisie stołowym i szachach.
Festyn bardzo udany, zapraszamy w przyszłym roku.

IMG_6588
IMG_6554