Nasi absolwenci

Słynni paraolimpijczycy

Jakub Rega

jakub_rega

- ur. 07.06.1989 r. w Skwierzynie. Mieszka w Gorzowie Wielkopolskim. Osoba niepełnosprawna po dziecięcym porażeniu mózgowym. Absolwent ZSO nr 16 im. Józefa Piłsudskiego Gorzowie Wielkopolskim. Obecnie student AWF w Gorzowie Wlkp. na kierunku nauczyciel wychowania fizycznego. Karierę sportową w Gorzowskim Starcie rozpoczął w 2002 r. pod okiem trenera Zbigniewa Lewkowicza. Z biegiem czasu znalazł się w czołówce reprezentacji kraju w konkurencjach biegowych. Specjalizuję się w biegach średnich (400, 800, 1500m). Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski juniorów i seniorów oraz wielokrotny finalista zawodów międzynarodowych. W 2008 zawodnik startował wraz z Reprezentacją Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie, gdzie w swoim debiucie zajął 7 miejsce w finałowym biegu na 800m. (źródło http://www.start.gorzow.pl/)

Katarzyna Piekart

katarzyna_piekart

- ur. 5 marca 1986 w Siedlcach

Za swój największy dotychczasowy sukces uważa udział w finale Mistrzostw Świata 2002 i Mistrzostw Europy 2003 oraz kwalifikacje do udziału w Paraolimpiadzie Pekin 2008 r.

W swoim dorobku ma między innymi:

• 2 złote medale (oszczep, bieg na 800 m), 1 srebrny medal (bieg na 400 m) – MPK w LA – Szczecin 2003 r.
  • 1 złoty medal MPN w Pięcioboju LA – Grudziądz 2003 r.
  • 3 złote medale (oszczep, bieg na 800 m, bieg na 400 m Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży Siedlce 2003 r.

Katarzyna Piekart zdobyła w Londynie pierwszy dla Polski złoty medal XIV Paraolimpiady, wygrała konkurs rzutu oszczepem i wynikiem 41,15 ustanowiła rekord świata. (źródło http://www.start.gorzow.pl/)

Losy absolwentów

losy_absolwentow_2014Uczelnie wybrane przez naszych absolwentów:

• PWSZ w Gorzowie Wlkp. – Filologia polska i Pedagogika
  • UAM w Poznaniu – Prawo